FYZIOTERAPIE A MASÁŽE

Péče o naše zdraví nekončí preventivními prohlídkami u lékaře. Pravidelná masáž, cvičení a další terapeutické výkony mohou přispět k udržení dobré kondice, zlepšovat zdravotní stav, ale i včas odhalit zdravotní disbalance.  Snadno je potom můžeme průběžně odstraňovat, pokud jim budeme věnovat dostatečnou pozornost. Tento přístup pomůže zvýšit vaši vnímavost ke svému zdraví a zároveň zvýšit rezistenci vůči únavě, stresu a vyčerpání. Rádi vám v tomto procesu poskytneme veškerou možnou péči a podporu.

shutterstock_261633389

    

Služby

SHIATSU:

Shiatsu je tlaková masáž, která je založená na principech orientální medicíny. Provádí se přes oblečení a tlak je vyvíjen na tělo klienta pomocí prstů, dlaní, loktů a dalších částí těla s cílem uvolnit zatuhlá místa, obnovit harmonické proudění krve a lymfy ve svalech, kůži a dalších tkáních. Po absolvování sezení se klient cítí většinou lépe nejen fyzicky, ale i psychicky.  

shutterstock_300961754

 

Naší filosofií je poskytovat špičkové služby zákazníkům a pomoci jim nalézt způsob, jak efektivně a příjemně udržovat nebo zlepšovat svou kondici, upevňovat svůj zdravotní stav a preventivně předcházet problémům s vlastním organismem.

Na základě dlouhodobých zkušeností jsme přesvědčeni o správnosti začlenění pravidelné regenerace do pracovního procesu a to již v jeho průběhu, protože tím lze nejen odolávat stresu, který výkonnost každého pracovníka po určité době snižuje, ale také je možné pozitivně ovlivnit křivku výkonnosti v závislosti na čase ve prospěch všech zúčastněných. 

Co je "JOB" Shiatsu masáž v sedě?

 • Regenerační 15-ti minutová masáž na speciální masážní židli PORTAL PRO-3 (USA)
 • Akupresurní (tlakem prstů prováděná) masáž přes oděv – není zapotřebí masážních olejů
 • Je poskytována kvalitními Shiatsu maséry – proškoleni v Kidokai Shiatsu Academy
 • Obvyklá práce na zádech, pažích, ramenech, krku, hlavě, kyčlích a hýždích
 • Přijdeme na Vaše pracoviště, stačí nám 2x2 metry plochy a 20 minut času!!!

"JOB" Shiatsu Masáž v sedě pomáhá:

 • lepšímu odolávání stresu
 • zvyšování výkonnosti každého pracovníka
 • motivuje, zvyšuje odolnost a vitalitu
 • posiluje jednotlivce i kolektiv
 • zlepšení aktuální i celkové kondice
 • k uvolnění svalového napětí
 • k neuromuskulární stimulaci interhemisferické komunikace (zlepšení vzájemné komunikace obou mozkových polokoulí)
 • zlepšuje celkovou cirkulaci krve v organismu – samozřejmě i prokrvení mozku
 • zklidňuje podrážděnou nervovou soustavu, zvyšuje koncentraci
 • zlepšuje celkovou koordinaci všech tělních funkcí
 • omlazující účinek na organismus
 • a navíc... i tato příjemně strávená čtvrthodinka času Vám dodá pocit uspokojíení z péče o vlastní zdraví, svoji osobnost a příjemný zážitek z péče druhé strany o Vás samotné

_MG_8611_ret    masaze 1    masaze 2    Masaze 4

 

 

MINIMOTION

Multifunkční tréninkový systém s mnohostranným využitím pro celé tělo. Jednoduché použití od počátku až k úplnému ukončení rehabilitační péče. Lze úspěšně aplikovat během rehabilitace, fysioterapie, ergoterapie, ve sportu i v nemocnicích. Celosvětová novinka, účinná pomoc pro fyzioterapeuty a lékaře, instruktory fitness i klienty a pacienty!!! Minimotion je multifunkční, univerzální systém pro trénink celého těla.

minim1

 

Je jednoduchý a použitelný od začátku až do konce rehabilitace. Skládá se ze čtyř částí, které mohou být upevněny pomocí fixačního pásku kolem jednotlivých částí těla, tyče či jiného zařízení. S minimotion je možné funkční cvičení krční i bederní páteře, a horních i dolních končetin. Celé cvičební zařízení se skládá z držáku, 4 plátků o různých délkách, které lze upevnit do držáku ve čtyřech směrech a s klipů, fungujících jako závaží. V souvislosti na délce plátku a vzdálenosti polohy klipu se může měnit frekvence pohybu plátku od velmi pomalé až po velmi rychlou. Cílem cvičení je udržet plátek v jeho vlastní frekvenci malými rytmickými pohyby těla. Účelnost cvičení je dáno výchozí pozicí a frekvencí pohybu plátku (relaxační, stabilizace nebo posílení svalového napětí a rychlostní trénink). Toto cvičení lze využít v rehabilitaci, nemocnicích, fyzioterapii, ergoterapii a sportu. Nejen pro trénink C páteře. Rehabilitace krční páteře zahrnuje velice malé jemné pohyby hlavy po úrazech nebo při přetížení. Je velice lehký, tudíž nedochází k přetěžování C páteře. Díky posuvnému klipu lze dělat pohyby snadno a lehce, při posunutí klipu níž se pohyb stane rychlejší. Po úrazu nebo operacích se dá začínat již po 3dnech se cvičením. Na krční páteři se dá pracovat v několika různých směrech: flexi a extenzi, lateroflexi.

 

Ideální pro:

 • rehabilitaci po operacích
 • Rehabilitaci po úrazech
 • Svalových dysbalancích
 • Posilování oslabených struktur

Minimotion trénink

Cíle rehabilitace se v posledních destiletích změnily. Kromě mobilizací se stává stále důležitější koordinace, funkční struktury. Zde se objevila některá zajímavá tréninková zařízení, která se v této oblasti hodně využívají. Ve většině případů je zájem o taková, která splňují tyto základní požadavky:

-zahrnující hlavní terapeutické oblasti

-nízké náklady

- vysoká úroveň funkčnosti

Jako příklad můžeme uvést:

 • Pezziball
 • Airex mat
 • Posturomed
 • Terapiekreisl

Do této skupiny se nyní řadí i novinka – minimotion bar(MMB). MMB funguje na principu „Mini Blade“ tenkého plochého ocelového pásku. Cílem cvičení je použití tohoto ocelového pásku k rytmickým pohybům v jednotlivých částech těla. Frekvence je primárně určena tím, že čím je volný konec kratší, tím frekvence stoupá. Frekvenci jemného doladění je možno ovládat pomocí přiloženého magnetického klipsu.

Plochý železný pásek může být nastaven ve dvou směrech – vodorovném a svislém. MMB má tři pásky o různé délce, které jsou stabilní a extrémně lehké, takže celková hmotnost je zanedbatelná. Třemi páskami o různých délkách je dosaženo různých frekvencí kmitání. Na plastovém držáku je šroub, jehož pomocí se upraví pásek na správnou délku.

minimm5   minim4   minim2   

 

TEJPOVÁNÍ

Terapie založená na přikládání elastických pásek na kůži,svaly, klouby, šlachy, vazy a další části těla za účelem nastolit opětovnou rovnováhu organismu a to jak v oblasti rovnováhy funkce svalů, tak cirkulace tělních tekutin či správného držení těla.
Toto přirozené léčení se zakládá na tom, že nanesení lepící pásky, způsobuje kontrakci odpovídajících svalů a zlepšení krevního oběhu, které u těchto svalů, které nejsou v harmonii  se svým okolím, opět pomůže vyvážit. Díky tomu je postižení vyléčeno a tělo a vědomí se opět dostanou do jednoty. Jedna ze základních teorií říká, že působením na kůži je možno vyvolat reakci svalů a vnitřních orgánů.
 

 tape 

OBLASTI VYUŽITÍ

 • Zdravotnictví (doléčování úrazů, postoperativní péče, posílení oslabených svalů, uvolnění přetížených svalů, zmírňování otoků, korekce vadného držení těla, zmírnění nebo odstranění bolesti, VDT, skoliózy, zlepšení cirkulace ve tkáních, DMO atd.)
 • Sport (regenerace přetížených tkání, rekonvalescence po náročných závodech, zápasech, zraněních; pomoc při nácviku nových pohybových vzorců, ochrana svalů před přetížením, urychlení hojení drobných úrazů a poranění, oddálení únavy, odstranění bolesti přetížených svalů, ochrana před chladem atd.)
Kineziologické tejpování neboli kinesiotaping se objevil zhruba v sedmdesátých letech minulého století v Japonsku a Korei. Vychází z myšlenky, že k udržení zdraví a jeho znovunastolení jsou důležité pohyb a svalová aktivita. Svaly totiž nejsou důležité pouze pro pohyb těla, ale také například pro krevní a lymfatický oběh, ale i udržení tělesné teploty. Jestliže svaly dobře nefungují, ať už v důsledku přetížení nebo zhmoždění, ale může to být i následkem oslabení, může to vést k celé řadě poškození a onemocnění.
 
 • Tejpovací materiál je vyroben z vysoce kvalitního bavlněného podkladu a vykazuje z hlediska elasticity vlastnosti blízké lidské kůži (130-140% roztažnost). Jeho acrylem pokrytá zadní strana redukuje riziko kožního podráždění.  Lepící vlastnosti lepidla se aktivují tělesným teplem. Struktura tejpu umožňuje dobrou prostupnost vzduchu i vody, je zároveň voděodolná a díky těmto vlastnostem může být nošena po vícero dní bez snižování kvality ošetření.
 • Tato lepící páska, která není napuštěna žádnými léčivými látkami, může být přiložena na určená místa na těle, aby mírnila vnitřní nerovnováhy organismu, stejně jako muskuloskeletární dysbalance těla a tak vytvářela cestu k přirozenému uzdravení.
 • Díky své prodyšnosti nechává Curetape pokožku dýchat, zabraňuje hromadění vlhkosti a přispívá k ochraně a prevenci vyrážek. Elasticita Curetape umožňuje jeho přiložení na jakoukoliv část těla a to bez toho, aby byla jakkoliv omezena volnost všech pohybů. Pro omezení dráždivosti je na něho naneseno jemné na teplo regující akrylové lepidlo. Lepidlo zároveň nezpůsobuje žádné nežádoucí napětí pokožky.

tape4   tape 3   tape2