O nás

richard - profilovkaMgr. Richard Jisl - Odborný ředitel

Po studiu fyzioterapie a metodiky tělesné výchovy a sportu na FTVS začal své poznatky uplatňovat v praxi převážně mezi sportovci s využitím vlastních zkušeností závodníka v běhu na lyžích. Tyto znalosti prohloubil několikaletou praxí v zahraničí a to v Itálii a Německu. Po návratu a studiu orientální medicíny a shiatsu v Holandsku a Německu pod vedením japonských lektorů se začal věnovat soukromé praxi a budování centra aktivního odpočinku Kidokai, kde uplatnil své získané znalosti. Jeho praxí prošlo mnoho vynikajících sportovců, mezi které se řadí olympionici jako Eva Vrabcová Nývltová a David Bakeš, se kterými stále spolupracuje.

Další aktivitou se stala výuka masérů a terapeutů pod záštitou nestátního vzdělávacího zařízení akreditovaného MŠMT a Ministerstva zdravotnictví. Zde se specializoval na výuku shiatsu masáží a terapií. Jeho kurzy a školeními za tu dobu prošlo více než 5000 studentů z České republiky, Slovenské republiky, Nizozemí, Itálie, Ruska i Německa. Úspěšnou fyzioterapeutickou praxi doplňuje dále technikami vycházejícími z orientální medicíny, tejpováním MTC a zdravotními cvičeními taichi a Pangu Shengong (léčivý čchi-kung).

V současné době uplatňuje své poznatky také v rámci Healthy Life Kidokai Running výukou zdravého běhu a sportování bez únavy. Tento systém vznikl v průběhu jeho sportovní kariéry, kdy i navzdory vážného úrazu kolenního kloubu dokázal zvítězit na MS ve footbikingu. 

 

Jiří Tužil - Obchodní ředitel

Jirka za PC - profilovkaBěhem mnoha let strávených v automobilovém průmyslu jsem se postupně „propracoval“ k 20 kilům nadváhy (na vrcholových 90 kg) a velmi slabé fyzické kondici. V kombinaci s „manažerským“ životním stylem, kdy nejprve musím vyřešit pracovní záležitosti a mé tělo a duše počká až na ně možná zbyde čas, jsem se dostal do fáze kdy mi mé tělo řeklo dost. Zablokoval jsem si bederní část zad do té míry, že jsem byl těsně před hospitalizací v nemocnici. Byl jsem znehybněn tak, že navlékání jedné ponožky mi trvalo 5 minut včetně zpoceného čela. S odstupem 5-ti let se tento okamžik ukázal jako zásadní milník mé životní cesty a přivedl mě k Richardovi, který mne záhy (během 1 týdne) dostal opět do pohybu-schopného stavu. Jak to tak bývá, nepochopil jsem hned, že musím změnit svůj přístup a životní styl. Ještě přibližně rok a půl až dva roky jsem aktivně nedělal nic moc se stylem života (strava, pohyb, pracovní vytížení - auto, počítač atd.) a nechal jsem svou opotřebovanou tělesnou i duševní schránku opakovaně zachraňovat Richardovými kouzly. Postupně jsem, i díky dobře mířeným a vhodně dávkovaným Richardovým radám, začal víc sportovat, poslouchat své tělo a měnit návyky. To už se projevilo na váze i fyzičce. 

 

richard a jirka

 

Díky Richardovu správnému vedení a srozumitelným radám a pokynům jak sportovat, jsem se výkonnostně posunul v běhu i na běžkách tak, že jsem překvapil sebe i své okolí. Je velmi příjemné se posunout z pocitu sportovního nemotory na vcelku zdatného běžce a sportovce. Nyní se poslední dva roky držím okolo 70 kg na 178 cm výšky a dobu nedávno minulou nazývám „před 20-ti kily“. Díky změně myšlení jsem postupně začal i víc chápat zpětnou vazbu mého těla a mysli, čímž jsem získal rovnováhu a klid. Přidal jsem do každodenních návyků Pangu Shengong a postupně jsem víc a víc otevřel svou mysl a srdce lidem okolo sebe. Mou snahou je sdílet tuto zkušenost a pokusit se ukázat tyto možnosti lidem okolo mne, kteří často přes mlhu stresu a důležitých priorit nevnímají co jim říká tělo či mysl. To je také jeden z hlavních důvodů, proč jsme se s Richardem rozhodli založit Healthy-Life a aktivně pomoci lidem, kteří jsou otevření naslouchat a případně zkusit sami něco změnit.

 

 

 

Healthy_Life_-_Tpconsulting__zprávy__128_

 

Při své práci využíváme zkušeností systému Pangu Shengong:

Mgr. Richard Jisl - Pangu Shengong